Restoranų ir kavinių klientai tiek sau, tiek savo vaikams mielai renkasi sveikus gėrimus. Vienas iš jų – šviežiai spaustos sultys. Jei sultis įtrauksite ir į savo baro, restorano ar kavinės meniu, verta apsvarstyti profesionalios sulčiaspaudės įsigijimą.
Yra kelios pagrindinės profesionalių sulčiaspaudžių rūšys: citrusinių vaisių, išcentrinė ir lėtaeigė. Kiekvienas modelis turi savo paskirtį (skirtas kietiems ir (ar) minkštiems ingredientams spausti). Taip pat skiriasi sulčiaspaudžių mechanizmai, o nuo to priklauso išspaustų sulčių skonis, spalva bei kiek vaisių ar daržovių prireiks joms išspausti. Kaip išsirinkti tinkamiausią profesionalią sulčiaspaudę, sužinokite skaitydami šį straipsnį.
Kai kurie maitinimo įstaigų vadovai, ieškantys sulčių spaudimo įrenginių, klausia, rinktis baro smulkintuvą (blenderį) ar sulčiaspaudę? Mūsų atsakymas paprastas: skanios ir maistingos sultys yra tada, kai iš ingredientų minkštimo jos išspaudžiamos ypač efektyviai, o tai padaro tik specialiai tam sukurtas įrenginys – profesionali sulčiaspaudė. Baro blenderis yra naudingas kitokių gėrimų, pavyzdžiui, glotnučių, gamybai. Todėl ekonomiškam ir efektyviam sulčių spaudimui rekomenduojame rinktis sulčiaspaudę.
Sulčiaspaudės yra tokių tipų:
Čia rasite kiekvienos iš jų ypatumus.
Mechaninės citrusinių vaisių sulčiaspaudės turi galingą variklį ir kūgio mechanizmą, kuris sultis spaudžia iš apelsinų, greipfrutų, laimų ir citrinų. Automatiškai sukdamasis, kūgis išgremžia vaisių, o sultys nubėga į joms skirtą tarą.
Virtuvės darbuotojams naudotis tokia sulčiaspaude paprasta: vaisius reikia perpjauti pusiau ir skilteles spausti į besisukantį kūgį. Kaip spausite sultis, priklausys nuo pasirinkto modelio. Dažniausiai yra du būdai: skilteles spausti su įrangos svirtimi, specialiu laikikliu arba rankomis. Abiem atvejais sultis išspausite daug greičiau nei su rankine sulčiaspaude.
Na, o jei citrusinių vaisių sulčių, pavyzdžiui apelsinų, reikia daug ir nuolatos, naudingesnė gali būti automatinė apelsinų sulčiaspaudė. Ji sukurta intensyviam naudojimui, per valandą išspaudžia apie 100 l sulčių, todėl ypač tinka viešbučiams, barams ar degalinėms, kur klientų srautai yra didesni.
Išcentrinės sulčiaspaudės (dar kitaip vadinamos centrifuginėmis sulčiaspaudėmis) skirtos sultis išspausti iš kietų vaisių bei daržovių. Į jas galite dėti nuplautus, bet neapdirbtus ingredientus – nuo jų likusios žievelės, koteliai ar odelės automatiškai patenka į atskirą tarą. Kadangi išcentrinės sulčiaspaudės mechanizmas yra galingas, sultys išspaudžiamos labai greitai, o įrenginį išvalyti paprasta.
Vienas iš svarbių išcentrinės sulčiaspaudės ypatumų – gan garsiai dirbantis mechanizmas. Tokią sulčiaspaudę geriau laikyti ne baro, o virtuvės erdvėje. Dėl intensyvaus spaudimo susidaro putos, tad darbuotojams reikia skirti papildomai laiko ir jas nukošti. Taip pat sultys iš šio aparato susisluoksniuoja greičiau nei iš lėtaeigės sulčiaspaudės, todėl klientams geriausia jas patiekti iškart.
Lėtaeigės sulčiaspaudės yra bene universaliausios, nes jose galima spausti ne tik daržovių, vaisių, bet ir žalumynų (lapinių kopūstų, žolelių, daigų) sultis. Jų pranašumas – šalto spaudimo technologija, kuri leidžia išsaugoti ingredientuose esančius vitaminus ir mineralus. Be to, šiuo įrenginiu išspaustos sultys sluoksniuojasi lėčiau, o ryški gėrimo spalva išlieka ilgiau.
Lėtaeigė sulčiaspaudė dažniausiai yra užprogramuota veikti tik vienu spaudimo greičiu. Pavadinimas išduoda, kad ji nėra tokia greita kaip kiti įrenginiai, tačiau dėl to ji veikia ypač tyliai.
Sužinoję apie sulčiaspaudžių rūšis ir nusprendę, kurios labiausiai atitiktų jūsų poreikius, pasidomėkite šiomis įrangos ypatybėmis:
Nuo įrangos kokybės priklauso sėkmingas virtuvės darbas, todėl dalinamės dar keliais patarimais, kurie palengvins profesionalios įrangos paieškas.
Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės ir pakonsultuosime Jus el. paštu arba telefonu.